Alexnet portal informacyjny - najciekawsze artykuły.

Zwiększ swoje dochody dzięki handlowi międzynarodowemu

Jeśli prowadzisz małą firmę, możesz mieć wrażenie, że Twój potencjał dochodowy jest dość ograniczony. Można jednak zwiększyć i zdywersyfikować swoje dochody poprzez handel międzynarodowy.

1. Import

Właściciele sklepów detalicznych mogą znaleźć dodatkowe produkty do sprzedaży od zagranicznych producentów, dystrybutorów i innych dostawców.

Korzyści z importu to większy wybór produktów, niższe koszty i większe dochody.

Można nawet zdecydować się na zajęcie się wyłącznie importem i zostać hurtowym dystrybutorem.

2. Eksport

Producenci mogą znaleźć nowych klientów dla swoich produktów w innych krajach.

Być może konsumenci w twoim kraju stracili zainteresowanie twoim produktem. Być może stał się on przestarzały z powodu postępu technologicznego. Jednak na rynku zagranicznym może być pożądany właśnie ten produkt.

Być może w Twoim kraju jest załamanie gospodarcze. Inny kraj może przeżywać boom. Sprzedaż od klientów w tym kraju może pomóc ustabilizować twoje dochody.

Eksport może również pomóc wygładzić szczyty i doliny twoich dochodów. Na przykład, jeśli sprzedajesz sprzęt sportowy na zimę, możesz sprzedawać go zarówno na półkuli północnej, jak i południowej, aby zrównoważyć sezonowy charakter twojego biznesu.

Oczywiście, można również rozważyć sprzedaż sprzętu sportowego na wszystkie pory roku i nadal eksportować do innych krajów, aby zwiększyć i zdywersyfikować swoje dochody.

Można również zostać agentem ds. zarządzania eksportem. Zorganizować dla innych firm krajowych, aby sprzedać swoje produkty do zagranicznych korporacji i zarobić dziesięć procent prowizji.

Można by pomyśleć, że sprzedaż zagranicznym klientom byłaby dość ryzykowna. Jednak korzystanie z akredytywy może chronić wszystkie strony. Agent ds. zarządzania eksportem może w rzeczywistości zorganizować dziewięćdziesiąt procent sprzedaży, aby być wypłacane bezpośrednio do krajowego dostawcy i dziesięć procent do zapłaty bezpośrednio do siebie.

3. Licencjonowanie

Rozważ możliwość zostania agentem licencyjnym. Zarabiać tantiemy poprzez organizowanie dla zagranicznych korporacji do produkcji i sprzedaży produktów firm krajowych.

4. Opłaty za znalezienie

Wyobraź sobie możliwości zarabiania na opłatach za znalezienie w handlu międzynarodowym!

Możesz zarabiać opłaty od firm krajowych za znalezienie zagranicznych nabywców (lub za znalezienie odpowiedniego importu od zagranicznych dostawców). Możesz również zarabiać opłaty od firm zagranicznych za znalezienie krajowych korporacji, które będą kupować ich produkty (lub za znalezienie odpowiednich dostawców i produktów od krajowych korporacji).

5. Drop Shipping

Wyobraź sobie, że otrzymujesz zamówienie od klienta z innego kraju i nie musisz się martwić o wysyłkę i obsługę produktu. Żadne deklaracje celne ani pośrednicy nie są przez Ciebie wymagani. To dlatego, że Twój dostawca drop ship zajmuje się tymi szczegółami.

Możesz zebrać 100,00 dolarów plus wysyłka 15,00 dolarów od swojego zagranicznego klienta. Następnie po prostu wysłać zamówienie klienta do dostawcy z płatnością 65,00 dolarów (składający się z 50,00 dolarów koszt hurtowy plus 15,00 dolarów wysyłka). Twój klient będzie teraz realizować zamówienie. Gratulacje! Właśnie zarobiłeś pięćdziesiąt dolarów.

6. Zamówienia pocztowe

Dodaj usługę sprzedaży wysyłkowej do swojej istniejącej działalności gospodarczej. Producenci, sklepy detaliczne i inne firmy mogą zwiększyć swoją sprzedaż, korzystając z tej dodatkowej metody sprzedaży, która jest bardzo korzystna dla handlu międzynarodowego.
do handlu międzynarodowego.

7. Marketing internetowy

Możesz również rozszerzyć swój zasięg na klientów z całego świata za pomocą Internetu. Metody pozyskiwania zagranicznego biznesu obejmują marketing afiliacyjny, aukcje internetowe, sklepy internetowe i strony internetowe.

Tak, aby zwiększyć i zdywersyfikować swoje dochody, rozważ handel międzynarodowy.

scroll to top