Ten scenariusz Snapchata jest obecnie najbardziej poszukiwany w Hollywood

In cursus leo et enim rhoncus convallis. Aenean id nunc eget elit facilisis ullamcorper vel vel mauris. Quisque non felis mauris. Maecenas rutrum elit ac diam euismod euismod. Nam lacinia, sem vel elementum condimentum, risus ante semper odio.

Scenariusz o narodzinach Snapchata został właśnie uznany za najbardziej lubiany scenariusz, jaki powstał w tym roku w Hollywood, według corocznej listy branżowej. Nosi tytuł Frat Boy Genius i jest fabularyzowanym docu-dramatem o Evanie Spiegelu i powstaniu Snapchata.

Frat Boy Genius zdobył pierwsze miejsce na tak zwanej Czarnej Liście. Każdego roku hollywoodzcy producenci głosują na scenariusze, które w ciągu ostatniego roku trafiły na ich biurko i najbardziej im się spodobały. Scenariusze, które otrzymają najwięcej głosów, trafiają na listę, w kolejności malejącej.

Są to scenariusze nieprodukowane, czyli takie, które nie zostały jeszcze zrealizowane. Ale istnieje długa historia filmów z Czarnej Listy, które zostały zrealizowane i otrzymały nagrody i pochwały od najwyższych sfer przemysłu filmowego. Choć może to również służyć jako spojrzenie na to, jakie tematy są obecnie najbardziej modne w Hollywood.

A jak podaje Vulture, w tej chwili oznacza to technologię i idiosynkratyczne, czasem nieprzystosowane do władzy postacie u jej steru. Oprócz „Frat Boy Genius” wysoko na liście uplasowały się filmy o Matcie Drudge’u, Gawkerze i Cambridge Analytica.

Zachwyt szefów Hollywood nie oznacza, że film o Snapchacie jest w przygotowaniu. Oznacza to tylko, że brokerzy władzy byli w to zaangażowani. Więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy duch Snapchata trafi na duży ekran.

Vulture zaoferował bliższe spojrzenie na niektóre ze zwycięskich scenariuszy, w tym Frat Boy Genius – w formie komiksu. Według załączonego komiksu, film brzmi rozkosznie dziwacznie. W komiksie tylko jedna scena, dostajemy wgląd w świat prywatnych odrzutowców, tête-à-têtes Zuckerberga i bardzo publicznych romansów, które były początkami Snapchata.

Zakładanie firm technologicznych to owocny temat dla filmów. Podczas przesłuchania Marka Zuckerberga w Kongresie jeden z kongresmenów zapytał nawet prezesa firmy o Facemash, słynną z filmu aplikację do rankingów popularności z czasów studiów Zuckerberga.

Jednak historie związane z technologią nie zawsze są receptą na sukces. Biopic Steve’a Jobsa z Ashtonem Kutcherem w roli głównej nie został dobrze przyjęty. A niektórzy ludzie na pewno nie są podekscytowani nie jednym, ale dwoma nadchodzącymi filmami o Uberze.

Snapchat obecnie walczy o utrzymanie bazy użytkowników i szumu, który kiedyś generował, szczególnie podczas IPO w 2017 roku. Ale w następstwie The Social Network, podróż startupu z projektu pokoju w akademiku do parkietu pokoju handlowego na Wall Street jest z pewnością zabawna historia do opowiedzenia.

scroll to top