Alexnet portal informacyjny - najciekawsze artykuły.

Porady dotyczące fotografowania podczas podróży

Bez względu na to, czy wybierasz się na rodzinne wakacje, czy na zjazd rodzinny, będzie to wyjątkowy czas. Kiedy myślimy o wycieczkach, które odbyliśmy, mamy tendencję do wspominania ich najlepiej za pomocą zdjęć. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci uatrakcyjnić Twoje wakacje i wspomnienia o nich.

Przygotowanie miejsca

1) Skoro wiesz, dokąd jedziesz (to minimalny wymóg), czyż nie jest sensowne sprawdzenie lokalizacji zanim tam dotrzesz? Stwórz listę atrakcji, noclegów, specjalnych punktów zainteresowania, miejsc rozrywki, zakupów, itp.

2) Ustal możliwości fotograficzne dla każdego odpowiedniego miejsca. Każdy może zrobić „ładne” zdjęcie dzieci w wesołym miasteczku. Czy nie lepiej byłoby zrobić zdjęcie „WOW”, które można by powiesić nad kominkiem?

3) W zależności od miejsca, do którego podróżujesz, możesz sprawdzić, jakie książki są o nich napisane, które podkreślają najlepsze możliwości fotograficzne dla całego obszaru.

4) Jeśli jesteś obeznany, zacznij od google.com i wyszukaj używając różnych kombinacji: miejsce docelowe, najlepsze miejsca do fotografowania, zdjęcia z lokalizacji, malownicze miejsca, itp. Opcje są nieskończone.

5) Jeśli wybierasz się do obszaru, który nie jest wielkim miastem, sprawdź parki narodowe w okolicy. Wspaniałą rzeczą w parkach narodowych jest to, że sceneria jest zazwyczaj tak zapierające dech w piersiach, że so-so strzał wygląda wybitne, tylko ze względu na temat.

Przygotowanie do fotografowania

OK, albo podróżujesz przez, albo jesteś w cudownym miejscu pełnym możliwości fotograficznych. Zacząłeś ten etap swojej podróży o świcie, a kiedy wjeżdżasz na najbardziej malowniczy punkt widokowy na 400 mil, słońce dopiero zaczyna przebijać się przez horyzont.

Instynktownie zatrzymujesz samochód, bierzesz aparat i statyw i szukasz najlepszego miejsca do ustawienia się. Jest tylko jeden mały problem… ZAPOMNIAŁEŚ STATYWU! Zamiast bić się wtedy w czoło, dlaczego nie zaplanować tych rzeczy teraz, przed wyjazdem?

Twoja lista powinna zawierać co najmniej następujące kwestie…

1) Czy muszę powtarzać – ZABIERZ SWÓJ STATYW? Nie zajmuje dużo miejsca, a statywy pozwalają na robienie zupełnie nowych kategorii zdjęć, które bez nich nie będą możliwe.

2) Pamięć. Oczywiście zabierz ze sobą całą pamięć, jaką posiadasz, ale spakuj również przenośne urządzenie do przechowywania danych.

3) Jeśli twój aparat posiada gorącą stopkę, zabierz ze sobą zewnętrzną lampę błyskową oraz wszelkie dodatkowe urządzenia, które mogą być użyte do pomocy w odbijaniu światła lampy.

4) Pamiętaj o zewnętrznym kablu spustu migawki dla tych długich ekspozycji. Jak inaczej zamierzasz uzyskać ten „anielski” wygląd wodospadów?

5) Nie zapomnij o podstawowych rzeczach, takich jak: baterie, ładowarka do baterii, torba na aparat, dodatkowe obiektywy i filtry (jeśli mają zastosowanie w Twoim aparacie).

6) I na wszelki wypadek zabierz ze sobą instrukcję obsługi swojego sprzętu.

Wreszcie, nie daj się tak pochłonąć robieniu idealnych zdjęć, że nie będziesz cieszyć się podróżą. Pamiętaj, aby używać statywu, abyś był na przynajmniej niektórych zdjęciach.

scroll to top