Alexnet portal informacyjny - najciekawsze artykuły.

Piękna altana ogrodowa

Różnorodne altany ogrodowe

Altany ogrodowe mogą być różne – małe, duże, półotwarte, w formie małego domku. Wszystko zależy od potrzeb zamawiającego oraz projektu. Mogą być drewniane lub metalowe, okryte bluszczem, wielkie lub malutkie. Altany ogrodowe wykonają specjaliści na miejscu lub przywiozą gotowe elementy pozwalające zmontować altanę w kilka godzin. Duży ogród to miejsce, w którym altana zdecydowanie być musi. W takim ogrodzie przebywa się miło, a w altanie można usiąść na ławce wieczorem i wypić kawę, myśląc i rozkoszując się ciepłym wieczorem. Altana to doskonałe miejsce dla każdego. 

Gotowe altany ogrodowe nie są drogie

Kosztują od 1400 do 5000 złotych, wystarczy je zamówić, odebrać elementy i samodzielnie złożyć w całość. Jest to najlepszy wybór dla każdej osoby. Efektowna altana sprawdzi się doskonale i sprawi, że niejedna osoba będzie chciała zamówić gotowy domek, a nie płacić więcej za budowę autorskiej altany. Niektóre gotowe modele zaopatrzone są w szopę na drewno. Jedne mają drzwi, inne są ich pozbawione – modeli jest naprawdę szeroka gama. Najczęściej wykonane są z drewna w kolorze jasnego brązu, ale można też kupić altany szare lub czarne. Trójkątna pergola z podwójną ławką jest popularnym modelem. Nadaje się do miłego spędzania wolnego czasu, pięknie się prezentuje, podoba się każdej osobie. Wyjątkowa pergola to model bardzo popularny i efektowny zarazem. Na ławce zmieszczą się cztery osoby, a mały stolik umożliwia wspólne picie kawy. Taki model to niedrogie uzupełnienie każdego ogrodu – zmieści się w dużym ogrodzi i w małym ogródku działkowym. Doskonała ozdoba, ale też duża funkcjonalność. Bywa ustawiana na tarasach lub większych balkonach.

Czy warto mieć altanę? Zdecydowanie tak – stworzy miejsce do spotkań, doda urody ogrodowi, sprawi, że będzie to miejsce przyjazne i ładnie zagospodarowane. Altany od wielu lat robią karierę i nic w tym dziwnego – są ładne, dobrze przygotowane, pięknie się prezentują. Warto o tym pamiętać i znaleźć gotową altanę, kupić ją, ustawić w ogrodzie i korzystać z niej regularnie.

scroll to top