Alexnet portal informacyjny - najciekawsze artykuły.

Od ubóstwa do bogactwa: Mit czy rzeczywistość?

Możesz zacząć z pustymi kieszeniami i stosami rachunków i zbudować stały dochód, a nawet bogactwo, przez internet. Jest to jednak długa, ciężka droga, więc najlepiej jest się przygotować i zabrać ze sobą dobrą mapę.

Po pierwsze, porównanie do budowania offline, cegły i zapasy biznesu, tylko dla perspektywy. Jeśli jesteś młody, możesz kształcić się w swojej dziedzinie, iść do pracy dla kogoś innego, i budować swoje doświadczenie, reputację i kapitał własny. Następnie można wziąć kredyt na rozpoczęcie działalności, wynająć lokal, kupić wszystkie niezbędne urządzenia, narzędzia, meble i towary, kupić reklamę – i czekać latami, aby wypracować sobie drogę do wyjścia z długów i osiągnięcia zysku.

Jeśli nie jesteś młody, masz rodzinę i wszystkie wydatki i długi, które z tym związane, i nie zarabiasz wystarczająco dużo pieniędzy pracując dla kogoś innego, aby się rozwijać, nie masz takich samych możliwości. Szkoła wieczorowa, lata nauki w niepełnym wymiarze godzin i szkolenia, z wierzycielami, którzy ścigają cię na każdym kroku… brzmi znajomo?

Więc włączasz swój komputer i zastanawiasz się… życzysz sobie… aby jedna z tych obietnic szybkiego bogactwa była dla Ciebie prawdziwa. Na Twoim miejscu bym tam nie szedł.

Oto kilka pierwszych kroków do rozpoczęcia działalności jako przedsiębiorca internetowy:

  1. Uczciwa samoocena: Istnieją pewne cechy niezbędne do bycia samozatrudnionym. Jeśli możesz szczerze powiedzieć, że jesteś zdyscyplinowany, zmotywowany, zdeterminowany, pewny siebie, cierpliwy, wytrwały i może nawet trochę uparty, masz to, czego potrzeba.
  2. Badania: Musisz poświęcić trochę czasu na badania firmy, produktów i ludzi już pracujących w biznesie. Czy firma jest solidna i niezawodna, są dyrektorzy firmy dostępne i responsywne, są produkty wysokiej pożądania i jakości, a może najważniejsze, jest tam doświadczony, udany, i przyjazne wsparcie zespołu?
  3. Wsparcie: Otocz się mentorami, wiedzą i inspiracją, zarówno on- jak i offline. Twoja rodzina, firma i inni, którzy osiągnęli sukces tam, gdzie jesteś po raz pierwszy, powinny być dostępne dla Ciebie. Nigdy nie powinieneś czuć, że jesteś sam.
  4. Infrastruktura: Zdecyduj, czego potrzebujesz: komputera, drukarki, faksu, telefonu; czegokolwiek, czego wymaga wybrany przez Ciebie biznes. Stwórz przestrzeń biurową, która odpowiada twojemu stylowi życia i potrzebom pracy. Kącik w salonie może funkcjonować dobrze, jeśli możesz pracować, gdy dzieci są w szkole lub gdy ich hałas ci nie przeszkadza, ale wieczorna praca może wymagać oddzielnego pokoju. Nie umieszczaj swojego biura w sypialni, jeśli pracujesz wieczorami, a Twój współmałżonek wcześnie chodzi spać. Potrzebujesz wsparcia swojej rodziny, a nie ich wrogości!
  5. Realizm: To jest kuszące, aby spróbować firmy, która składa obietnice, że nie może dotrzymać. Wielu mówi, że jedna osoba lub kilka zrobić tysiące dolarów tygodniowo i tak może być. Żaden z nich nie zwróci uwagi na to, że może będziesz jednym z tysięcy, którzy zrezygnują zanim zarobią choćby centa. „Włóż pieniądze do swojej kieszeni dzisiaj!” Tak, ale czy jakieś wpłyną jutro? Zaakceptuj fakt, że każdy biznes warty swojej soli może zająć trochę czasu. Może uda Ci się zacząć zarabiać pieniądze w ciągu kilku miesięcy, a może roku. Musisz być w stanie utrzymać życie, jakie znasz, jak długo to potrwa. Zrozum, że to nie będzie stały wspinaczka na szczyt z miejsca, gdzie jesteś dzisiaj; ścieżka będzie iść w górę iw dół.
  6. Sprzedawanie cudzego produktu lub własnego: Oczywiście, duże pieniądze są w sprzedaży własnego produktu. Sprzedaży dla innej firmy jest to świetny sposób, aby dostać swoje stopy mokre w handlu internetowym, jednak. Na początku możesz czuć się tak, jakbyś błądził w niezgłębionym morzu informacji, ale w pewnym momencie przyjdzie świadomość, że „dostajesz to”. Praca dla dobrej firmy pozostawi cię wiedząc, że masz to, czego potrzeba, aby zrobić to na własną rękę, jeśli zdecydujesz się.
  7. Biznesplan: To utrzymuje koncentrację, pomaga rozwijać cele, strategie i plany pracy; i pomaga w ocenie swoich wyników. Może on zawierać plany awaryjne i nigdy nie jest zapisany w kamieniu. W miarę zdobywania wiedzy i rozwoju firmy, plan również będzie ewoluował.

Teraz, gdy masz już mapę drogową… zrób pierwszy krok! Twoja przyszłość zaczyna się już dziś!

scroll to top