Kompletny przewodnik po fizjoterapii podczas pandemii

Wybuch pandemii może wpłynąć na zdrowie fizyczne wszystkich w niej przebywających. Ten przewodnik po pandemii obejmuje wszystkie sposoby, w jakie fizjoterapia może pomóc nam w leczeniu pandemii we wczesnych stadiach.

1) Przygotuj się na pandemię Pierwszym krokiem do leczenia pandemii jest przygotowanie na nią domu i miejsca pracy. Obejmuje to zaopatrzenie się w potrzebne leki, zapasy żywności, wodę i inne niezbędne artykuły. Ważne jest również, aby upewnić się, że są co najmniej dwie osoby, które wiedzą, jak podawać lek na wypadek, gdyby jedna osoba była zbyt chora, aby zrobić to samodzielnie.

2) Zachowaj zdrowie Obejmuje to nie dotykanie niczyich płynów ustrojowych, unikanie miejsc, w których gromadzą się duże grupy ludzi, praktykowanie dobrych nawyków higienicznych, takich jak regularne mycie rąk mydłem i wodą lub stosowanie środków do dezynfekcji rąk

Fizjoterapia jako leczenie objawów grypopodobnych

Fizjoterapia jest nie tylko dla sportowców. Jest to również ważna forma leczenia dla każdego, kto ma objawy grypopodobne.

Zabiegi fizjoterapeutyczne są często preferowane przez pacjentów z przewlekłym bólem, którym wszystkie inne metody leczenia nie przyniosły ulgi.

Rola fizjoterapii w zdrowieniu po pandemii

Pandemia to epidemia rozprzestrzeniająca się przez dużą populację na dużym obszarze geograficznym. Najnowszą pandemią była epidemia wirusa H1N1.

Fizjoterapia podczas powrotu do zdrowia po pandemii skoncentruje się na trudnościach mięśniowych, bólach stawów, bólach głowy lub innych objawach, które mogą pojawić się po chorobie.

Znaczenie fizjoterapii podczas pandemii i korzyści z niej płynące

Fizjoterapia jest dużą częścią każdej pandemii i ważne jest, aby wiedzieć, że korzyści z fizjoterapii dotyczą nie tylko osób powracających do zdrowia po urazie lub udarze.

W przypadku pandemii fizjoterapeuci będą mogli współpracować z lekarzami i pielęgniarkami, aby pomóc pacjentom odzyskać siły po codziennych czynnościach. Czynności te mogą obejmować chodzenie lub poruszanie się, kaszel lub wstawanie z łóżka. Mogą również pomóc osobom narażonym na działanie wirusa, dając im ćwiczenia, które aktywują ich układ odpornościowy.

scroll to top